Küf Boyası

Mutfak ve Banyo gibi alanlarda oluşan buhar, zamanla iç cephe içerisinde duvarlara işleyerek küf oluşumuna neden olur ve rutubet ortaya çıkar. İç cephe boyaları bu küfün görüntüsünü ortadan kaldırsa da duvar içerisinde oluşan küfü engelleyemez. Engellenemeyen küf de zamanla duvarın ömrünü kısaltacağı gibi ortam içerisinde de sağlıksız bir hava oluşmasına yol açar.

Özel kimyasal ve polimerlerle geliştirilerek üretilmiş Isonem MS 82 ile kapalı yüzme havuzları dahil buhar ve nem dolayısıyla küf oluşan duvarlarda küfün kalıcı olarak yok edilmesi sağlanırken uygulandığı andan itibaren uzun yıllar küf oluşumu da engellenir.

Isonem tarafından üretilen küf boyası ıslak, nemli ya da kuru olmasına bakılmaksızın boyalı ya da boyasız her türlü zemine uygulanabilir. Uygulama öncesinde duvarda oluşmuş küf lekelerinin temizlenmesi yeterli olacaktır. Kazımaya gerek kalmadan etkisini gösterebilen küf boyası uygulandıktan sonra istenirse üzerine iç cephe boyası da vurulabilir. Uygulandığı alanda küfü temizledikten sonra duvar içine nüfuz ederek duvarın nem ve rutubet emmesine de engel olur.

Mükemmel seviyedeki alkali ve nem dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar etkisini koruyacak olan Isonem MS 82’nin hemen her zemin türüne yapışma gücü son derece yüksektir. Uygulandıktan sonra atmosferik koşullar nedeniyle kalkma yapmayacağı için kopmalar oluşmaz. Çeşitli nedenlerle de karşılaşacağı kimyasallara karşı mukavemeti üst seviyede olduğu için kabarma da yapmaz.

Temizlik maddeleri, güneş ışınları, tuz gibi maddelerden etkilenmeyen küf boyası, su basma ihtimali olan kapalı alanlarda, bodrumlarda, kuzey cephesi bulunan duvarların iç kısımlarında, kiler ya da garajlarda rahatlıkla uygulanabileceği gibi nem ve rutubete rastlanan her yüzey için tavsiye edilir.

Deniz suyunun etkisini gösterdiği bina duvarlarının korunabilmesi için tuza ve tuzlu suya dayanıklı Isonem MS 82’den faydalanılabileceği gibi küf boyası uygulandığı zemin üzerinde su geçirmeyen bir tabaka oluşturarak, kullanıldığı alanın daha dayanıklı ve sağlam kalmasına da hizmet edecektir.

© Copyright 2018 isonem MS 82 - isonem rutubet boyası - Tüm Hakları Saklıdır.